Ekskursijos ir edukacijos

Ekskursijos ir edukacijos

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė programa „Žuvies kelias“ kviečia į  pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Muziejuje susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Linksminsitės, mokysitės šišioniškių šnektos su ansamblio „Žvejytės“ programa „Į žvejus eisiu“. Ragausite dreverniškių žuvienę, pamatysite žuvų auginimą uždarose sistemose. Ir galiausiai plauksite senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 4 val.   Kaina: nuo 20 Eur/asm. 10/30/50 asmenų grupėms  Laivo tipas: senovinis burlaivis – reisinė „Dreverna“ arba pramoginis laivas

Laivadirbio J. Gižo muziejaus rengiamos edukacijos

„Mūsų vėtrungė“ užsiėmimo metu pristatoma vėtrungės istorija, paskirtis, jos ženklai ir kiti svarbūs bruožai. Praktinėje dalyje edukacijos dalyviai konstruoja ir dažo vėtrungę. Užsiėmimo dalyviai sukurtą vėtrungę pasiima atminčiai.                                     Trukmė: 1 val.  Kaina: 20 Eur/šeimai

 „Pasidaryk žuvytę” edukacijos metu vaikai supažindinami su pamario kraštu, jo didžiaisiais žvejybos ypatumais istorijos tėkmėje ir pagrindinėmis Kuršių marių žuvimis. Praktinėje dalyje kiekvienas vaikas išsirenka sau mieliausią žuvytę ir ją nusilipdo. Edukacija skirta 1-7 klasių moksleiviams. Trukmė: 45 min.  Kaina: 1 Eur/moksleiviui.

 „Kelionė laiku“ yra edukacinis žaidimas 5-9 klasių moksleiviams Drevernos J. Gižo etnografinėje sodyboje. Užsiėmimo metu moksleiviai nusikelia į 1939 metus ir atlikdami ūkio buities darbus laivadirbio sodyboje, jie bendrauja ir analizuoja to meto laikotarpį KIaipėdos krašte. Trukmė: 45 min. Kaina: 1.50 Eur/moksleiviui, 3 Eur/ suaugusiam.

 

Kelionė laivu paukščių karalystėje

Ventės rage atliksime pirmuosius vandens paukščių stebėjimus, padiskutuosime apie demonizuojamą didijį kormoraną, ieškosime žuvėdros ir kiro skirtumų. Iš čia plauksime į Kniaupo įlanką ir lagūninės kilmės Krokų Lankos ežerą, kur galėsime pasigerėti baltaisiais garniais, įvairių rūšių antimis, kragais. Pasivaikščiosime Tulkiaragės pažintiniu taku, kur išgirsime istoriją apie rečiausią ir sparčiausiai Europoje nykstantį giesmininką – meldinę nendrinukę. Puiki ornitologinė ekskursija pirmą kartą stebintiems paukščius. Galimi įvairūs pasiūlymai. Trukmė: apie 6 val. Kaina: nuo 20 Eur/asm.

Mažosios Lietuvos iškiliausieji

Kelionė prasideda Kintų Vydūno centre, kur susipažinsite su įrengta ekspozicija, pamatysite Ernsto Vilhelmo Berbomo kurtas vėtrunges, toliau vykstate į Šilutę pakeliui sustodami Aukštumalos aukštapelkėje, kuri pirmoji pasaulyje buvo ištyrinėta Karlo Vėberio. Pabuvoję gamtos apsupty toliau vykstame į Šilutę, kur susipažįstame su J. Zauerveino veikla, aplankome Šilutės miesto įkūrėjaus H. Šojaus gyvensena, susipažįstame su Otto  Sekunnos spaustuve, užeinate į H. Zudermano muziejų Macikose. Vykstame į Bitėnus, kur aplankysime M. Jankaus muziejų, kapines, Rambyno regioninį parką, pasivaikščiodami Bitėnų Rojaus gatve susipažinsite su E. Grigolaitytės darbais.

Trukmė: apie 6-8 val. Kaina: nuo 20 Eur.

Vėtrungės – magneto dažymas

Edukacijos metu  susipažinsite su kuršių vėtrungių ir kurėnų istorija, vėtrungės simbolių bei spalvų reikšmėmis, gamybos procesu. Kiekvienas gausite po medinį vėtrungėlės maketą su magnetu, jį dažysite savo norimomis spalvomis, kuriose atsispindės jūsų pačių kūrybiškumas ir nuotaika. Šis unikalus suvenyras – įdomi dovana artimui ar sau pačiam. Trukmė: apie 2 val. Kaina: mažesnei nei 10 asm. grupei – 60 Eur.  Nuo 10 asm. – 6 Eur/asm.

Keramikos edukacija „Molio paslaptys“

Keramikos studijoje susipažinsite su vienu seniausiu amatų.  Savo rankomis pasigaminsite molinių darbelių jaukioje kūrybinėje aplinkoje.  Trukmė: iki 2 val. Kaina: nuo 3 Eur/asm.. Mažesnei nei 10 asm. grupei – 30 Eur.