Ekskursijos ir edukacijos

Ekskursijos ir edukacijos

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė programa „Žuvies kelias“ kviečia į  pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Muziejuje susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Linksminsitės, mokysitės šišioniškių kalbos su ansambliu „Žvejytės“ programoje „Į žvejus eisiu“. Ragausite dreverniškių žuvienę, pamatysite žuvų auginimą uždarose sistemose. Ir galiausiai plauksite senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 4 val.   Kaina: nuo 18 Eur/asm. 10/30/50 asmenų grupėms  Laivo tipas: senovinis burlaivis – reisinė „Dreverna“ arba pramoginis laivas

Laivadirbio J. Gižo muziejaus rengiamos edukacijos

„Mūsų vėtrungė“ užsiėmimo metu pristatoma vėtrungės istorija, paskirtis, jos ženklai ir kiti svarbūs bruožai. Praktinėje dalyje edukacijos dalyviai konstruoja ir dažo vėtrungę. Užsiėmimo dalyviai sukurtą vėtrungę pasiima atminčiai.

Trukmė: 45 min.  Kaina: 20 Eur/šeimai

 „Pasidaryk žuvytę” edukacijos metu vaikai supažindinami su pamario kraštu, jo didžiaisiais žvejybos ypatumais istorijos tėkmėje ir pagrindinėmis Kuršių marių žuvimis. Praktinėje dalyje kiekvienas vaikas išsirenka sau mieliausią žuvytę ir ją nusilipdo. Edukacija skirta 1-7 klasių moksleiviams.

Trukmė: 45 min.  Kaina: 1 Eur/mokiniui.

„Apie Kurėną ir kitus Pamario savitumus“ užsiėmimo metu moksleiviai supažindinami su muziejine ekspozicija, kurioje pristatoma laivadirbio Jono Gižo asmenybė, Drevernos istorija, laivadirbystės ir žvejybos tradicijos. Tolimesnis užsiėmimas perkeliamas į kino kampelį, kuriame moksleiviai peržiūri trumpą dokumentinį filmą „Kurėnas“. Edukacija skirta 8-12 klasių moksleiviams.

Trukmė: 45 min.   Kaina: 1 Eur/vaikui, 2 Eur/suaugusiam.

 

„Paukščių takais“

Dviejų dienų pažintinis turas su gidu ornitologu. Gido ir žiūronų pagalba Nemuno deltos apylinkėse pamatysite apie 60 rūšių paukščių. Rytinės ekskursijos metu nueisite apie 10 km atstumą. Vakarop sparnuočius stebėsite plaukiant laivu po Nemuno deltą. UAB „Kintai“ tvenkinių teritorijoje įrengtose 4 slėptuvėse skirtose paukščių stebėtojams, galėsite stebėti paukščių gyvenimą ir juos nufotografuoti. Į paketo kainą įskaičiuota nakvynė viešbutyje – laive ant vandens „Pelikanas“, pilnas maitinimas ir ekskursijos.

Trukmė: 2 dienos Kaina: 110 Eur/asm. 4-15 asmenų grupei

Ekskursija „Šilutė istorijos ir laiko vingiuose“

Šilutės miesto pagrindas – trys senosios Šilokarčemos, Žibų ir Verdainės gyvenvietės. Jos buvo sujungtos XX a. pirmoje pusėje, tačiau miesto teises Šilutė gavo tik 1941 metais. O kova truko net kelis šimtmečius. Šiandien Šilutės miestas atgimsta su restauruotu Hugo Šojaus dvaru, senąja Turgaus aikšte ir Mažosios Lietuvos kultūra.

Trukmė: iki 2 valandų Kaina: nuo 15 Eur/val.

Ekskursija „Pažink Pamario kraštą“

Ventė – Minijos kaimas – Aukštumalos pažintinis takas – Rusnės sala – Šilutės miestas – Švėkšna

Keliaukite po Pamario kraštą kartu! Maršrutą galima pritaikyti pagal Jūsų pageidavimus ir pomėgius.

Trukmė: 6-7 val. Kaina: derinama pagal individualų užsakymą