Ekskursijos ir edukacijos

Ekskursijos ir edukacijos

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė programa „Žuvies kelias“ kviečia į  pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Muziejuje susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Linksminsitės, mokysitės šišioniškių kalbos su ansambliu „Žvejytės“ programoje „Į žvejus eisiu“. Ragausite dreverniškių žuvienę, pamatysite žuvų auginimą uždarose sistemose. Ir galiausiai plauksite senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 4 val.   Kaina: nuo 18 Eur/asm. 10/30/50 asmenų grupėms  Laivo tipas: senovinis burlaivis – reisinė „Dreverna“ arba pramoginis laivas

Laivadirbio J. Gižo muziejaus rengiamos edukacijos

„Mūsų vėtrungė“ užsiėmimo metu pristatoma vėtrungės istorija, paskirtis, jos ženklai ir kiti svarbūs bruožai. Praktinėje dalyje edukacijos dalyviai konstruoja ir dažo vėtrungę. Užsiėmimo dalyviai sukurtą vėtrungę pasiima atminčiai.

Trukmė: 45 min.  Kaina: 20 Eur/šeimai

 „Pasidaryk žuvytę” edukacijos metu vaikai supažindinami su pamario kraštu, jo didžiaisiais žvejybos ypatumais istorijos tėkmėje ir pagrindinėmis Kuršių marių žuvimis. Praktinėje dalyje kiekvienas vaikas išsirenka sau mieliausią žuvytę ir ją nusilipdo. Edukacija skirta 1-7 klasių moksleiviams.

Trukmė: 45 min.  Kaina: 1 Eur/mokiniui.

 „Kelionė laiku“ yra edukacinis žaidimas vaidmenimis Drevernos J. Gižo etnografinėje sodyboje. Užsiėmimo metu moksleiviai nusikelia į 1939 metus ir atlikdami ūkio buities darbus laivadirbio sodyboje, jie bendrauja ir analizuoja to meto laikotarpį KIaipėdos krašte. Edukacija skirta 5-9 klasių moksleiviams. Trukmė: 45 min. Kaina: 1.50 Eur./mokiniui, 3 Eur./ suaugusiam.

Trukmė: 45 min.   Kaina: 1 Eur/vaikui, 2 Eur/suaugusiam.

 

Kelionė laivu paukščių karalystėje

Ventės rage atliksime pirmuosius vandens paukščių stebėjimus, padiskutuosime apie demonizuojamą didijį kormoraną, ieškosime žuvėdros ir kiro skirtumų. Iš čia plauksime į Kniaupo įlanką ir lagūninės kilmės Krokų Lankos ežerą, kur galėsime pasigerėti baltaisiais garniais, įvairių rūšių antimis, kragais. Pasivaikščiosime Tulkiaragės pažintiniu taku, kur išgirsime istoriją apie rečiausią ir sparčiausiai Europoje nykstantį giesmininką – meldinę nendrinukę. Puiki ornitologinė ekskursija pirmą kartą stebintiems paukščius. Galimi įvairūs pasiūlymai.

Trukmė: apie 6 val. Kaina: nuo 20 Eur/asm.

 

Mažosios Lietuvos iškiliausieji

Kelionė prasideda Kintų Vydūno centre, kur susipažinsite su įrengta ekspozicija, pamatysite Ernsto Vilhelmo Berbomo kurtas vėtrunges, toliau vykstate į Šilutę pakeliui sustodami Aukštumalos aukštapelkėje, kuri pirmoji pasaulyje buvo ištyrinėta Karlo Vėberio. Pabuvoję gamtos apsupty toliau vykstame į Šilutę, kur susipažįstame su J. Zauerveino veikla, aplankome Šilutės miesto įkūrėjaus H. Šojaus gyvensena, susipažįstame su Otto  Sekunnos spaustuve, užeinate į H. Zudermano muziejų Macikose. Vykstame į Bitėnus, kur aplankysime M. Jankaus muziejų, kapines, Rambyno regioninį parką, pasivaikščiodami Bitėnų Rojaus gatve susipažinsite su E. Grigolaitytės darbais.

Trukmė: apie 6-8 val. Kaina: nuo 20 Eur.

Aukštumalos paslaptys

Pasinerkite į nuotykius Aukštumaloje basomis arba guminiais batais! Įveikite įvairias gamtines kliūtis, šokinėjant per kanalus, brendant, sušlampant. Suraskite ten pasislėpusią saulašarę, įsimeskite į burną saują spanguolių, parsineškite puokštę viržių ir gailių. Atraskite šimtus ežerokšnių. Sužinokite, kokiais turtais pelkė mus apdalija ir kodėl ją verta saugoti. Pasiūlymą galima koreguoti

Trukmė: 2-4 val.  Kaina nuo 25 Eurų

Ekskursija „Šilutė istorijos ir laiko vingiuose“

Šilutės miesto pagrindas – trys senosios Šilokarčemos, Žibų ir Verdainės gyvenvietės. Jos buvo sujungtos XX a. pirmoje pusėje, tačiau miesto teises Šilutė gavo tik 1941 metais. O kova truko net kelis šimtmečius. Šiandien Šilutės miestas atgimsta su restauruotu Hugo Šojaus dvaru, senąja Turgaus aikšte ir Mažosios Lietuvos kultūra.

Trukmė: iki 2 valandų Kaina: nuo 15 Eur/val.

Ekskursija „Pažink Pamario kraštą“

Ventė – Minijos kaimas – Aukštumalos pažintinis takas – Rusnės sala – Šilutės miestas – Švėkšna

Keliaukite po Pamario kraštą kartu! Maršrutą galima pritaikyti pagal Jūsų pageidavimus ir pomėgius.

Trukmė: 6-7 val. Kaina: derinama pagal individualų užsakymą

Keramikos edukacija „Molio paslaptys“

Edukacijos metu būsite supažindinti su vienu seniausio amato gamybos paslaptimis.  Jaukioje kūrybinėje aplinkoje kiekvieną iš Jūsų kviesime prisijaukinti molį bei pasigaminti molinuką atminčiai. Edukacija skirta ir vaikams ir suaugusiems.

Trukmė: apie 2 val. Kaina 3 Eur/asm.