Ekskursijos ir edukacijos

Ekskursijos ir edukacijos

      Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Su „Žvejytėmis“ dainuosite, suksite ratelius, mokysitės šišioniškių – lietuvininkų tarmės. Ragausite dreverniškių žuvienę, skanausite Mažosios Lietuvos desertą – „gliumzinį“ (varškės) pyragą su „kafija“. Degustuosite Klaipėdos krašto „MEMEL Wine“ vyno ir plauksite Kuršių mariomis įspūdingu senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 4 val. Kaina: nuo 23 Eur/asm. Grupėms iki 30 asmenų. Laivo tipas: senovinis burlaivis – reisinė „Dreverna“ arba pramoginis laivas.

Edukacinis užsiėmimas „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“

Ar žinote, kokiam tikslui buvo naudojamos vėtrungės? Ir kodėl jos vadinamos laivo karūnomis? J. Gižo etnografinėje sodyboje edukacinio užsiėmimo „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“ metu įminsite vėtrungių paslaptį. Susipažinsite su Pamario krašto kultūra, istorija, žvejybos tradicijomis. Sužinosite, ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ir kodėl jas žvejai privalėjo iškelti savo burvaltės stiebo viršūnėje. Nagrinėsite vėtrungių ženklų žemėlapį bei jų spalviškumą, simboliką. Dažysite medinį ruošinuką – Drevernos vėtrungę – magnetuką, kurį pasiliksite atminčiai.

Trukmė: 1,5 val. Kaina: 5 Eur/moksleiviui, 6 Eur/suaugusiam.

Laivadirbio J. Gižo muziejaus rengiamos edukacijos

„Mūsų vėtrungė“ užsiėmimo metu pristatoma vėtrungės istorija, paskirtis, simboliai ir kiti svarbūs bruožai. Edukacijos dalyviai dažo ir surenka 50×50 cm dydžio vėtrungę, kurią pasiima atminčiai. Vieną vėtrungę gali dažyti iki 10 dalyvių. Trukmė: 60 min.  Kaina: 20 Eur/vėtrungė

 „Pasigamink žuvelę“ edukacijos dalyviai supažindinami su Pamario kraštu, jo žvejybos ypatumais istorijos tėkmėje ir pagrindinėmis Kuršių marių žuvimis. Iš modelino nusilipdo mariose gyvenančią žuvį. Kol dirbinėliai džiūsta orkaitėje, aplanko Drevernos mažųjų laivų uostą.

Trukmė: 45 min. Kaina: 2 Eur/suaugusiam, 1 Eur/vaikui

NAUJAVėtrungės maišelis – eko draugelis“ užsiėmimo metu sužinoma, apie vėtrungės įtaką ekologijai ir jų paskirtį Kuršių marių regione. Tradicinėmis vėtrungių spalvomis ir simboliais dekoruojamas daugkartinis pirkinių maišelis su vėtrunge. Aplikacija užlyginama anglimis kaistančiu senoviniu lygintuvu.
Trukmė: 45 min.  Kaina: 5 Eur/maišelis

Pramoginė kelionė „Vandens pramogos ir poilsis Nidoje“

Atvykę į pamarį apsistosite Lietuvos „Venecijoje“ – Mingės kaime, o pernakvoję sėsite į laivą. Išplaukę į Kuršių marias plaukiosite irklentėmis, vandens slidėmis, vandenlentėmis, pasivaržysite tarpusavyje medinių irklinių valčių varžybose „Surask žuvelę“, o po pramogų išvargę ir laimingi sugrįšite į laivą, kur Jūsų lauks kapitonai su karštais pietumis ir vietos gamintojų  produktų piknikas. Patogiu laivu plauksite pailsėti ir pasivaikščioti į Nidą.

Kelionės trukmė: 12 val. Kaina: derinama pagal individualų užsakymą.

„Pamario žuvėjų giliukiai“

„Pamario žuvėjų giliukiai“ (Pamario žvejų laimikiai) – turizmo paslaugų paketą sudaro pažintinė – pramoginė kelionė laivu po Nemuno deltą, rūkytos žuvies ir žuvienės degustacija, pažintinė programa su gidu po Pamario kraštą. Pagal kiekvieno turisto poreikį galimi individualūs pasiūlymai: apgyvendinimas, papildomos pramogos, edukacinės programos.

Siūlomas maršrutas: Minijos upė – Minijos kaimas – Upaitės upė – Kniaupo įlanka – Kuršių marios – Atmatos upė – Uostadvaris – Krokų lankos ežeras – Minijos upė.

Trukmė: 3 – 8 val. Kaina: derinama pagal individualų užsakymą.

Vėtrungės – magneto dažymas

Edukacijos metu  susipažinsite su kuršių vėtrungių ir kurėnų istorija, vėtrungės simbolių bei spalvų reikšmėmis, gamybos procesu. Kiekvienas gausite po medinį vėtrungėlės maketą su magnetu, jį dažysite savo norimomis spalvomis, kuriose atsispindės jūsų pačių kūrybiškumas ir nuotaika. Šis unikalus suvenyras – įdomi dovana artimui ar sau pačiam. 

Trukmė: apie 2 val. Kaina: mažesnei nei 10 asm. grupei – 60 Eur.  Nuo 10 asm. – 6 Eur/asm.

Keramikos edukacija „Molio paslaptys“

Keramikos studijoje susipažinsite su vienu seniausiu amatų.  Savo rankomis pasigaminsite molinių darbelių jaukioje kūrybinėje aplinkoje.  

Trukmė: iki 2 val. Kaina: 5 Eur/asm. Mažesnei nei 10 asm. grupei – 50 Eur.