Ekskursijos ir edukacijos

Ekskursijos ir edukacijos

      Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Su „Žvejytėmis“ dainuosite, suksite ratelius, mokysitės lietuvininkų (šišioniškių) tarmės. Skanausite Mažosios Lietuvos desertą – kafiją, gliumzinį (varškės) pyragą bei paragausite dreverniškių žuvienės. Degustuosite išskirtinio skonio Klaipėdos krašto „MEMEL Wine“ vyno ir plauksite Kuršių mariomis įspūdingu senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 5 val. Kaina: nuo 32 Eur/asm. Grupėms iki 30 asmenų. Laivo tipas: senovinis burlaivis – reisinė „Dreverna“ arba pramoginis laivas. www.klaipedosrajonas.lt

Edukacinis užsiėmimas „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“

Ar žinote, kokiam tikslui buvo naudojamos vėtrungės? Ir kodėl jos vadinamos laivo karūnomis? J. Gižo etnografinėje sodyboje edukacinio užsiėmimo „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“ metu įminsite vėtrungių paslaptį. Susipažinsite su Pamario krašto kultūra, istorija, žvejybos tradicijomis. Sužinosite, ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ir kodėl jas žvejai privalėjo iškelti savo burvaltės stiebo viršūnėje. Nagrinėsite vėtrungių ženklų žemėlapį bei jų spalviškumą, simboliką. Dažysite medinį ruošinuką – Drevernos vėtrungę – magnetuką, kurį pasiliksite atminčiai.

Trukmė: 1,5 val. Kaina: 5 Eur/moksleiviui, 6 Eur/suaugusiam. www.klaipedosrajonas.lt

Laivadirbio J. Gižo muziejaus rengiamos edukacijos

„Statysiu burvaltę“ J. Gižo dirbtuvėse tapsime pameistriais: susipažinsime su Kuršių marių plokščiadugnėmis valtimis, pažinsime jų tipus, mokysimės pjauti dvitraukiu pjūklu bei obliuoti lentas obliu. Iš faneros ruošinių kiekvienas statysime savo burinę valtį, kuri plauks vandenyje.  Jei vėjas bus palankus – surengsime burvalčių regatą (šiltuoju sezonu). Savo pastatytą burvaltę vešitės namo. Trukmė:  1 val.  Kaina: 5 Eur. Minimalus dalyvių skaičius: 4 asmenys. 1-5 kl. moksleiviams, šeimoms.

www.gargzdumuziejus.lt

Kelionė laiku į 1944-ųjų liepą. Kaip pasielgtum, jei būtų įsakyta trauktis – palikti namus ir draugus? 1944-ųjų liepa, paskelbta evakuacija, Raudonoji armija žengia į Lietuvos teritoriją ir artėja prie Vokietijos Reicho sienos. Paklustum? Unikalioje kelionėje laiko mašina būsi nukeltas į garsios pamario šeimos namus, kur tave pavaišins tradiciniu pyragu, pakvies atlikti užduotis bei turėsi priimti lemtingą sprendimą. Autentiškos istorijos ir patirtis Klaipėdos krašte – ar nori sužinoti savo likimą?

Trukmė: 1,5 val. Kaina: 7 Eur. www.gargzdumuziejus.lt

„Mūsų vėtrungė“ užsiėmimo metu pristatoma vėtrungės istorija, paskirtis, simboliai ir kiti svarbūs bruožai. Edukacijos dalyviai dažo ir surenka 50×50 cm dydžio vėtrungę, kurią pasiima atminčiai. Vieną vėtrungę gali dažyti iki 10 dalyvių. Trukmė: 60 min.  Kaina: 20 Eur/vėtrungė. www.gargzdumuziejus.lt

„Pasigamink žuvelę“ edukacijos dalyviai supažindinami su Pamario kraštu, jo žvejybos ypatumais istorijos tėkmėje ir pagrindinėmis Kuršių marių žuvimis. Iš modelino nusilipdo mariose gyvenančią žuvį. Kol dirbinėliai džiūsta orkaitėje, aplanko Drevernos mažųjų laivų uostą. Trukmė: 45 min. Kaina: 2 Eur/suaugusiam, 1 Eur/vaikui. www.gargzdumuziejus.lt

„Vėtrungės maišelis – eko draugelis“ užsiėmimo metu sužinoma, apie vėtrungės įtaką ekologijai ir jų paskirtį Kuršių marių regione. Tradicinėmis vėtrungių spalvomis ir simboliais dekoruojamas daugkartinis pirkinių maišelis su vėtrunge. Aplikacija užlyginama anglimis kaistančiu senoviniu lygintuvu.
Trukmė: 45 min.  Kaina: 5 Eur/maišelis www.gargzdumuziejus.lt

Maršrutas po Drevernos apylinkes su audiogidu

Sužinosite vietos istoriją, įdomių faktų, pasiklausysite Pamario krašto dainų ir vietinio Mažosios Lietuvos dialekto. Įrašas pateiktas žaismingai su klausimais pamąstymui ir spėjimui. Siūloma paslauga kviečia keliauti lėtai – pažinti, pajusti, suvokti, įkvėpti, pamatyti.

Maršrutas: 11 km ilgio. Trukmė: dviračiu – 2-3 valandos, tačiau galima keliauti ir pėsčiomis. Kaina: 5 Eur. www.gargzdumuziejus.lt

Maisto kelias „Nuo tradicijų iki naujovių“

Gyvenimas sukasi apie maistą, jo atsiradimą, gamybą, mitybos tradicijas. Keliaujant maisto keliu susipažinkite su Šilutės rajone vyraujančia akvakultūra, jos įvairove, paskanausite vietos vandens telkinių žuvies patiekalų iš sterko, vėgėlės ar lydekos. Išgirsite istorijų ir nutikimų iš žvejų gyvenimo. Aplankysite Ž.Naumiestyje esančią žuvų auginimo fermą. Saugų malūne sužinosite duonos kelią nuo grūdo iki gardžiai kvepiančio kepalėlio. O kaip šiandieną be naujovių? Pabuvosite svirplių fermoje, kur paragausite vietoje gamintų svirplių!

Trukmė: apie 6 val. Kaina: nuo 33 Eur/asm. Apranga: patogi. Į kainą įskaičiuota: objektų lankymas ir degustacijos, gido paslaugos. www.upaite.lt

„Pajauskime Paprūsės istoriją“

Edukacinė pramoginė programa Pajauskime Paprūsės istoriją kviečia pažinti unikalų Švėkšnos miestelį rubežiaus tarp Mažosios ir Didžiosios Lietuvos istoriją, jos papročius bei kultūrą. Kartu su gidu keliausite po Švėkšnos miestelį ir susipažinsite su jo istorija. Tradicinių amatų centre galėsite pažinti amatus, pasirinkdami norimą edukacinę programą. Daug sužinojus ir patyrus, pakviesime pasisotinti mūsų krašto tradiciniu maistu. Ar esate ragavę mūsiškos rasalynės? Kviečiame apsilankyti ir viską patiems išbandyti.

Trukmė: 3-4 val. Kaina: derinama pagal individualų užsakymą. www. siluteinfo.lt

„Pamario žuvėjų giliukai“

Pažintinė pramoginė kelionė „Pamario žuvėjų giliukiai“ (Pamario žvejų laimikiai) kviečia pasiplaukioti su gidu po nuostabias Nemuno deltos apylinkes laivu. Gėrėdamiesi kerinčios gamtos vaizdais ir paukščių karalija, degustuosite šviežiai išrūkytos žuvies ir ragausite žuvienę. Galimos papildomos paslaugos: apgyvendinimas, edukacinės programos, kitos pramogos.

Trukmė: nuo 2 val. Kaina: derinama pagal individualų užsakymą. www. siluteinfo.lt

Tradicinių amatų centro rengiamos edukacijos

Tradicinių Amatų centras Švėkšnoje kviečia į kūrybinius edukacinius individualius bei grupinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems, norintiems kūrybiškai praleisti laisvalaikį, pažinti amatus, taip pat esant pačioms įvairiausioms progoms (gimtadienių, mergvakarių ar bernvakarių, įmonės ar profesinių švenčių, ekskursijų metu). Amatų centre siūlomi keramikos, vėtrungės-magneto dažymo, muiliuko, kvapios žvakės gamybos, kraičio skrynios marginimo, popieriaus kelionės, mažosios mozaikos istorijos edukaciniai užsiėmimai.

Edukacijų trukmė: apie 1,5 -2 val. Kaina: nuo 5 iki 8 Eur/asm. www. siluteinfo.lt

Ekskursija po Kuršių neriją su savo transportu

Ekskursijos metu susipažinsite su šio krašto gamta, kultūra ir istorija, aplankysite turistų pamėgtus objektus: „Raganų kalno“ skulptūrų ekspoziciją, kormoranų perimvietę, Mirusias (Pilkąsias) kopas, Tomo Mano memorialinį muziejų, etnografines kapines su krikštais, Nidos gintaro galeriją – muziejų, Parnidžio kopą.
Ekskursijos trukmė: 6 val. Grupės dydis iki 50 asmenų. Paslaugos kaina 110 Eur. www.visitneringa.com

Ekskursija po Kuršių neriją (naudojantis visuomeniniu transportu)

Ekskursijos metu susipažinsite su krašto gamta, kultūra ir istorija, aplankysite Juodkrantėje „Raganų kalno“ skulptūrų ekspoziciją, Nidoje: Parnidžio kopą, Nidos senamiestį, Gintaro galeriją – muziejų, etnografines kapines su krikštais. Iki objektų ir atgal grupė su gidu vyksta maršrutiniu
autobusu, prisiderindami prie grafiko.
Trukmė: 7 val. Grupės dydis iki 15 asmenų. Paslaugos kaina 132 Eur. www.visitneringa.com

Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Nidą

Ekskursijos metu aplankysite žymiausias Nidos vietas: Parnidžio kopą, Nidos senamiestį, Gintaro galeriją – muziejų, etnografinės kapines su krikštais, Tomo Mano memorialinį muziejų.
Ekskursijos trukmė: 3 valandos. Grupės dydis iki 35 asmenų. Paslaugos kaina 77 Eur. www.visitneringa.com

Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Juodkrantę

Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Juodkrantę.
Ekskursijos metu aplankysite Juodkrantės vilų kvartalą, „Raganų kalno“ skulptūrų ekspoziciją, akmens skulptūrų parką krantinėje.
Ekskursijos trukmė: 2 val. Grupės dydis iki 35 asmenų. Paslaugos kaina 60,50 Eur. www.visitneringa.com

Pažintinis žygis Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis

Žygio metu susipažinsite su gamtiniais Kuršių nerijos miškų atsiradimo ir raidos etapais, Prūsijos (Mažosios) Lietuvos miškų valdymo istorija, puoselėjimu ir pritaikymu rekreacijai. Pasivaikščiosite senąja Bloksbergo promenada, kuri atveria karališkos sengirės kraštovaizdį, aplankysite buvusią Bloksbergo apžvalgos aikštelę, Griekų daubą.

Pradžia: Juodkrantės turizmo informacijos centras (L.Rėzos g. 8B)
Pabaiga: Gintaro įlanka

Ekskursijos trukmė: 3 val. (6 km). Grupės dydis iki 10 asmenų. Paslaugos kaina 12 Eur/asm. www.visitneringa.com