Ekskursijos ir edukacijos

Ekskursijos ir edukacijos

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Su „Žvejytėmis“ dainuosite, suksite ratelius, mokysitės lietuvininkų (šišioniškių) tarmės. Skanausite Mažosios Lietuvos desertą – kafiją, gliumzinį (varškės) pyragą bei paragausite dreverniškių žuvienės. Degustuosite išskirtinio skonio Klaipėdos krašto „MEMEL Wine“ vyno ir plauksite Kuršių mariomis įspūdingu senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“.

Trukmė: 5 val. Kaina: nuo 39 Eur/asm. Grupėms iki 30 asmenų. Laivo tipas: senovinis burlaivis – reisinė „Dreverna“ arba pramoginis laivas. www.klaipedosrajonas.lt

Edukacinis užsiėmimas „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“

Ar žinote, kokiam tikslui buvo naudojamos vėtrungės? Ir kodėl jos vadinamos laivo karūnomis? J. Gižo etnografinėje sodyboje edukacinio užsiėmimo „Drevernos vėtrungės – magnetuko dažymas“ metu įminsite vėtrungių paslaptį. Susipažinsite su Pamario krašto kultūra, istorija, žvejybos tradicijomis. Sužinosite, ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ir kodėl jas žvejai privalėjo iškelti savo burvaltės stiebo viršūnėje. Nagrinėsite vėtrungių ženklų žemėlapį bei jų spalviškumą, simboliką. Dažysite medinį ruošinuką – Drevernos vėtrungę – magnetuką, kurį pasiliksite atminčiai.

Trukmė: 1,5 val. Kaina: 5 Eur/moksleiviui, 6 Eur/suaugusiam. www.klaipedosrajonas.lt

Laivadirbio J. Gižo muziejaus rengiamos edukacijos

„Statysiu burvaltę“ laivadirbio J. Gižo dirbtuvėse tapsime pameistriais: susipažinsime su Kuršių marių plokščiadugnėmis valtimis, pažinsime jų tipus, mokysimės pjauti dvitraukiu pjūklu bei obliuoti lentas obliu. Iš faneros ruošinių kiekvienas statysime savo burinę valtį, kuri plauks vandenyje.  Jei vėjas bus palankus – surengsime burvalčių regatą (šiltuoju sezonu). Savo pastatytą burvaltę vešitės namo. Trukmė:  1 val.  Kaina: 5 Eur. Minimalus dalyvių skaičius: 4 asmenys. 1-5 kl. moksleiviams, šeimoms.

www.gargzdumuziejus.lt

Kelionė laiku į 1944-ųjų liepą“. Kaip pasielgtum, jei būtų įsakyta trauktis – palikti namus ir draugus? 1944-ųjų liepa, paskelbta evakuacija, Raudonoji armija žengia į Lietuvos teritoriją ir artėja prie Vokietijos Reicho sienos. Paklustum? Unikalioje kelionėje laiko mašina būsi nukeltas į garsios pamario šeimos namus, kur tave pavaišins tradiciniu pyragu, pakvies atlikti užduotis bei turėsi priimti lemtingą sprendimą. Autentiškos istorijos ir patirtis Klaipėdos krašte – ar nori sužinoti savo likimą?

Trukmė: 1,5 val. Kaina: 7 Eur. www.gargzdumuziejus.lt

„Mūsų vėtrungė“ užsiėmimo metu pristatoma vėtrungės istorija, paskirtis, simboliai ir kiti svarbūs bruožai. Edukacijos dalyviai dažo ir surenka 50×50 cm dydžio vėtrungę, kurią pasiima atminčiai. Vieną vėtrungę gali dažyti iki 10 dalyvių. Trukmė: 60 min.  Kaina: 20 Eur/vėtrungė. www.gargzdumuziejus.lt

„Pasigamink žuvelę“ edukacijos dalyviai supažindinami su Pamario kraštu, jo žvejybos ypatumais istorijos tėkmėje ir pagrindinėmis Kuršių marių žuvimis. Iš modelino nusilipdo mariose gyvenančią žuvį. Kol dirbinėliai džiūsta orkaitėje, aplanko Drevernos mažųjų laivų uostą. Trukmė: 45 min. Kaina: 2 Eur/suaugusiam, 1 Eur/vaikui. www.gargzdumuziejus.lt

„Vėtrungės maišelis – eko draugelis“ užsiėmimo metu sužinoma, apie vėtrungės įtaką ekologijai ir jų paskirtį Kuršių marių regione. Tradicinėmis vėtrungių spalvomis ir simboliais dekoruojamas daugkartinis pirkinių maišelis su vėtrunge. Aplikacija užlyginama anglimis kaistančiu senoviniu lygintuvu.
Trukmė: 45 min.  Kaina: 5 Eur/maišelis www.gargzdumuziejus.lt

Maršrutas po Drevernos apylinkes su audiogidu

Sužinosite vietos istoriją, įdomių faktų, pasiklausysite Pamario krašto dainų ir vietinio Mažosios Lietuvos dialekto. Įrašas pateiktas žaismingai su klausimais pamąstymui ir spėjimui. Siūloma paslauga kviečia keliauti lėtai – pažinti, pajusti, suvokti, įkvėpti, pamatyti.

Maršrutas: 11 km ilgio. Trukmė: dviračiu – 2-3 valandos, tačiau galima keliauti ir pėsčiomis. Kaina: 5 Eur. www.gargzdumuziejus.lt

„Pajauskime Paprūsės istoriją“

Rasalynė“ yra unikali, labai mažai kam žinoma kitos šaltos sriubos „Cibulynės“ versija. Drąsiai sakome, kad „Rasalynė“ daug turtingesnė savo skoniu. Edukacijos metu susipažinsite su šios sriubos ištakomis, kviesime ragauti su didžiuliu pasididžiavimu ir meile paruoštą maistą. Taip pat skanausite tradicinio senovės žemaičių  patiekalo – kastinio su bulvėmis. O troškuliui numalšinti kviesime mėgautis namine duonos gira.

Trukmė: 1 val. Kaina: 10 Eur/asm. www. siluteinfo.lt

„Pamario žuvėjų giliukai“

Pažintinė pramoginė kelionė „Pamario žuvėjų giliukiai“ (Pamario žvejų laimikiai) kviečia pasiplaukioti su gidu po nuostabias Nemuno deltos apylinkes laivu. Gėrėdamiesi kerinčios gamtos vaizdais ir paukščių karalija, degustuosite šviežiai išrūkytos žuvies ir ragausite žuvienę. Galimos papildomos paslaugos: apgyvendinimas, edukacinės programos, kitos pramogos.

Trukmė: nuo 2 val. Kaina: derinama pagal individualų užsakymą. www. siluteinfo.lt

Tradicinių amatų centro rengiamos edukacijos

Tradicinių Amatų centras Švėkšnoje kviečia į kūrybinius edukacinius individualius bei grupinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems, norintiems kūrybiškai praleisti laisvalaikį, pažinti amatus, taip pat esant pačioms įvairiausioms progoms (gimtadienių, mergvakarių ar bernvakarių, įmonės ar profesinių švenčių, ekskursijų metu). Amatų centre siūlomi keramikos, vėtrungės-magneto dažymo, muiliuko, kvapios žvakės gamybos, kraičio skrynios marginimo, popieriaus kelionės, mažosios mozaikos istorijos edukaciniai užsiėmimai.

Edukacijų trukmė: apie 1,5 -2 val. Kaina: nuo 5 iki 8 Eur/asm. www. siluteinfo.lt